Sort by

Vilu has logged 21 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
½
Edit this entry  
04
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Edit this entry