Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Body

The Body

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Regression

Regression

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bar

The Bar

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
The Den

The Den

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry