Adam has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Devil Story

Devil Story

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blades

Blades

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Entity

The Entity

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Alabama's Ghost

Alabama's Ghost

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Child

The Child

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eyes of a Stranger

Eyes of a Stranger

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Female

The Devil's Female

1974
×
Read the review Edit this entry  
17
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House on Skull Mountain

The House on Skull Mountain

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dracula's Dog

Dracula's Dog

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Curtains

Curtains

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superhost

Superhost

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Island of Death

Island of Death

1976
×
½
Read the review Edit this entry