Sort by
  • Malibu Horror Story

    ★★½

  • Jesus Revolution

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Prey for the Devil

    ★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Till

    ★★★★

  • Final Summer

    ★½

  • V/H/S/99

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Pinocchio

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Do Not Disturb

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Country Gold

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Ones You Didn’t Burn

    ★★★

  • The Third Saturday in October

    ★★★★½

  • The Third Saturday in October: Part V

    ★★★★

  • The Leech

    ★★★★½

  • Lynch/Oz

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Creeping

    ★★½

  • Some Visitors

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • Follow Her

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Bitch Ass

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Outwaters

    ★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★

  • Piggy

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • TikTok, Boom.

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Something in the Dirt

    ★★½

  • Nanny

    ★★★★½

  • Summering

    ★★★½

  • 2nd Chance

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Master

    ★★★★½

  • Breaking

    ★★★★

  • Honeycomb

    ★★★

  • Emergency

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • When You Finish Saving The World

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½