Sort by

ash has logged 81 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mimi

Mimi

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
27
Loop

Loop

2019
×
Edit this entry  
27
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Reading?

Forky Asks a Question: What Is Reading?

2020
×
Edit this entry  
27
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
Edit this entry  
27
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
27
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sahara

Sahara

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Critical Thinking

Critical Thinking

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read other review Edit this entry  
25
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read other review Edit this entry  
25
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiness

Happiness

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ah Boys To Men 2

Ah Boys To Men 2

2013
×
Edit this entry  
21
Ah Boys To Men

Ah Boys To Men

2012
×
Edit this entry  
21
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Lucas

Lucas

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
Edit this entry  
17
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read other review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry