Sort by

ash has logged 19 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Were Once Kids

We Were Once Kids

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oddball

Oddball

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry