Sort by

ash has logged 325 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
19
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lion

Lion

2016
×
★★★
Read other review Edit this entry  
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
EXmas

EXmas

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read other review Edit this entry  
18
Saltburn

Saltburn

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read other review Edit this entry