Sort by

ash has logged 26 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Australia

Australia

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elysium

Elysium

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry