• Men

    ★★½

  • Senior Year

    ★★★★★

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

  • Scream

  • Licorice Pizza

  • Home Sweet Home Alone

  • Maid

  • Midnight Mass

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

  • Belfast

  • King Richard

  • Malignant

  • Candyman

  • Old

  • Pig

  • Drive My Car

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • CODA

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • The Little Things

  • OPAL

  • Canvas

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • The Haunting of Bly Manor

  • Supernova

  • I Care a Lot

  • Another Round

  • Nomadland

  • Mega Hammerhead: Ultimate Predator

  • Unhinged

  • Hamilton

  • Irresistible

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

  • Minari

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Boys State

  • Time

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Women of Impact: Changing the World

  • Zombieland: Double Tap

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story