Sort by

Ashleigh has logged 54 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
99 Moons

99 Moons

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Next Sohee

Next Sohee

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dear Jinri

Dear Jinri

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Nun II

The Nun II

2023
×
½
Edit this entry  
21
Nowhere Special

Nowhere Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kairos

Kairos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Four Little Adults

Four Little Adults

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Life

Glass Life

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Empty Hours

The Empty Hours

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Deception

Deception

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Climates

Climates

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Wait

The Wait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
April Story

April Story

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Glory

The Glory

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Touching the Void

Touching the Void

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alone in the Wilderness, Part II

Alone in the Wilderness, Part II

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
3/11 - The Tsunami: The First 3 Days

3/11 - The Tsunami: The First 3 Days

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hive

Hive

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Poisoning Paradise

Poisoning Paradise

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry