ash has logged 31 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry