ash has logged 122 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Party

The Party

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dope

Dope

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Take the 10

Take the 10

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry