• In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Sherlock Gnomes

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • The Florida Project

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★★

  • Split

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★