Sort by

Asger Kresten has logged 33 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Yards

The Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flawless

Flawless

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Highlander

Highlander

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
The Big Easy

The Big Easy

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shane

Shane

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry