• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Margrete: Queen of the North

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Polar

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Operation Finale

  • Bodyguard

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½