Sort by

aneth🎬 has logged 194 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nico

Nico

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★½
Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pervert's Guide to Cinema

The Pervert's Guide to Cinema

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terraferma

Terraferma

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La Notte

La Notte

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lecciones para canallas

Lecciones para canallas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Women Reply

Women Reply

1975
×
Edit this entry  
05
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Impossible Things

Impossible Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
★★½
Edit this entry  
31
Distrito Olvido

Distrito Olvido

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daughters of Witches

Daughters of Witches

2021
×
Edit this entry  
28
El cuervo y el venado

El cuervo y el venado

2021
×
Edit this entry  
28
Pepedrilo

Pepedrilo

2021
×
Edit this entry  
28
Adopt A Dog

Adopt A Dog

2021
×
Edit this entry  
28
La última muñeca

La última muñeca

2022
×
Edit this entry  
27
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cosmos

Cosmos

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry