ary has logged 123 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Edit this entry  
23
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
Edit this entry  
22
Running on Karma

Running on Karma

2003
×
Edit this entry  
21
Torque

Torque

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
Edit this entry  
20
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
Edit this entry  
19
Mary

Mary

2005
×
Edit this entry  
18
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1932
×
Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Djinn

Djinn

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Mangler

The Mangler

1995
×
Edit this entry  
09
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
Edit this entry  
09
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Player

The Player

1992
×
Edit this entry  
07
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
True Crime

True Crime

1999
×
Edit this entry  
06
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
Edit this entry  
06
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
Edit this entry  
06
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
Edit this entry  
05
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
Edit this entry  
05
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Theorem

Theorem

1968
×
Edit this entry  
04
Retribution

Retribution

2006
×
Edit this entry  
04
Charisma

Charisma

1999
×
Edit this entry  
03
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Edit this entry  
03
Serpent's Path

Serpent's Path

1998
×
Edit this entry  
03
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
Edit this entry  
02
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
Edit this entry  
02
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Edit this entry  
01
Drug War

Drug War

2012
×
Edit this entry  
30
Sparrow

Sparrow

2008
×
Edit this entry  
26
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry