Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What If

What If

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry