• All Too Well: The Short Film

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Candy Jar

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Irreplaceable You

    ★★★★

  • When We First Met

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Step Sisters

    ½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • F*&% the Prom

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • #realityhigh

    ★★

  • Wish Upon

    ★★★

  • The Feels

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

  • Coin Heist

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Mascots

    ★★

  • The Bad Batch

    ½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • XOXO

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Almost Adults

    ½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Personal Shopper

  • Mother's Day

    ★★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • The 5th Wave

    ★★★★★

  • Don't Knock Twice

    ★★★