• Pig

    ★★★★

  • Violet

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Last Picture Show

    ★★★★★

  • Her: Love in the Modern Age

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Cyrano

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Attack the Block

    ★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • High Fidelity

    ★★★★