Sort by

Brett Schutt has logged 15 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Punish

Punish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Long Way Down

The Long Way Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry