arthurlpaes has logged 493 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Les Hautes solitudes

Les Hautes solitudes

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Loulou

Loulou

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Why Does Herr R. Run Amok?

Why Does Herr R. Run Amok?

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Vinyl

Vinyl

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Normal Love

Normal Love

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
Goldflocken

Goldflocken

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hitler: A Film from Germany

Hitler: A Film from Germany

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Femmes femmes

Femmes femmes

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Lola

Lola

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Inner Scar

The Inner Scar

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Le Navire Night

Le Navire Night

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Woman of the Ganges

Woman of the Ganges

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Aurélia Steiner (Vancouver)

Aurélia Steiner (Vancouver)

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Aurélia Steiner (Melbourne)

Aurélia Steiner (Melbourne)

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
L’Homme Atlantique

L’Homme Atlantique

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Les Mains négatives

Les Mains négatives

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Agatha and the Limitless Readings

Agatha and the Limitless Readings

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Wild World of Lydia Lunch

The Wild World of Lydia Lunch

1983
×
★★★
Edit this entry  
16
The Third Generation

The Third Generation

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★½
Edit this entry  
16
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Toute une nuit

Toute une nuit

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mother Küsters Goes to Heaven

Mother Küsters Goes to Heaven

1975
×
★★★★
Edit this entry  
14
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
13
You Are Not I

You Are Not I

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Martin

Martin

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear of Fear

Fear of Fear

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Der Fliegende Holländer

Der Fliegende Holländer

1989
×
Edit this entry  
07
Claude Debussy: Pelléas et Mélisande

Claude Debussy: Pelléas et Mélisande

2002
×
Edit this entry  
05
A Family Finds Entertainment

A Family Finds Entertainment

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Edit this entry  
03
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ticket of No Return

Ticket of No Return

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
31
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
30
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Edit this entry