Sort by

arshia has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
World War Z

World War Z

2013
×
Edit this entry  
25
White House Down

White House Down

2013
×
Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Edit this entry  
14
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Level 16

Level 16

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Edit this entry  
30
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Edit this entry  
30
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Girl

My Girl

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
17
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry