ArronJames10 has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry