• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★½

  • Elvis Presley: The Searcher

    ★★★★½

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Shame

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Throw Down

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • The Foul King

    ★★★½

  • Galaxy Quest

    ★★★★★

  • That Thing You Do!

    ★★★½

  • When We Were Kings

    ★★★★★

  • Hoop Dreams

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • The Legend of Drunken Master

    ★★★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in China

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★★

  • Little Nemo: Adventures in Slumberland

    ★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Mystery Train

    ★★★★★

  • The Vanishing

    ★★★★★

  • The Last Temptation of Christ

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • True Stories

    ★★★★★

  • Manhunter

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★

  • Police Story

    ★★★★★

  • After Hours

    ★★★★½

  • Fright Night

    ★★★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★★★★

  • Blood Simple

    ★★★★★

  • Repo Man

    ★★★★★

  • The 8 Diagram Pole Fighter

    ★★★★

  • Michael Jackson's Thriller

    ★★★★★

  • Local Hero

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Star Trek II: The Wrath of Khan

    ★★★★½

  • Five Element Ninjas

  • This Is Elvis

    ★★★

  • Thief

    ★★★★★

  • The Fog

    ★★★★★

  • All That Jazz

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Asparagus

    ★★★½

  • Superman

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Five Venoms

  • House

    ★★★★★

  • The Dragon Lives Again

  • Mikey and Nicky

    ★★★★★

  • The Pink Panther Strikes Again

    ★★★

  • Nashville

    ★★★★★

  • Don't Look Now

    ★★★★★

  • Enter the Dragon

    ★★★★★