• Ant-Man

    ★★★★

  • Love Live! The School Idol Movie

    ★★★★

  • Minions

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Circle

    ★★½

  • The Little Prince

    ★★★

  • Carol

    ★★★½

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Spy

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Home

    ★★★

  • Trainwreck

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Parallels

    ★★★

  • Frozen Fever

  • Cinderella

    ★★★★

  • Jupiter Ascending

  • Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • The End of the Tour

    ★★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Annie

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Into the Woods

    ★½

  • Paddington

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • 10.0 Earthquake

  • The Book of Life

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • This Is Where I Leave You

    ★★★

  • The Boxtrolls

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • 99 Homes

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★½

  • Let's Be Cops

    ★★½

  • The One I Love

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • Zapped

  • Chelsea Peretti: One of the Greats

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★½

  • Maleficent

    ★★★★

  • Time Lapse

    ★★★★

  • It Follows

    ★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Other Woman

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • The Quiet Ones

    ★★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★

  • Rio 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • The Guest

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★