Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robots

Robots

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Storks

Storks

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Click

Click

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fluke

Fluke

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Eden

Big Eden

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Were the World Mine

Were the World Mine

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry