• Minions: The Rise of Gru

  • The Boss Baby: Family Business

  • In the Heights

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Kajillionaire

  • Frozen II

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Weathering with You

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Pooka!

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Sherlock Gnomes

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Speech & Debate

    ★★

  • Tragedy Girls

    ★★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • The Discovery

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Great Wall

    ★★½

  • Office Christmas Party

    ★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life