• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • In My Room

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • The Last Dance

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Way Back

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • All the Bright Places

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Matchday: Inside FC Barcelona

  • Dark Waters

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Ema

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • The Lion King

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame