Arnav has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joker: Put on a Happy Face

Joker: Put on a Happy Face

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snack Attack

Snack Attack

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry