Sort by

Ian has logged 19 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Bridges-Go-Round 1

Bridges-Go-Round 1

1958
×
Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Requiem

Requiem

2019
×
Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

From Puppets to Pixels: Digital Characters in 'Episode II'

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
Edit this entry  
13
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry