Sort by

Ian has logged 12 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★½
Read the review Edit this entry