Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
EO

EO

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
25
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Edit this entry  
13
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry