Sort by

Zach has logged 642 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Dave Chappelle's Block Party

Dave Chappelle's Block Party

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
London Road

London Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Men

Little Men

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Milk

Milk

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible War

The Invisible War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Is Strange

Love Is Strange

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birth

Birth

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Education

An Education

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Denial

Denial

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Insider

The Insider

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry