Arlan has logged 53 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antonia's Line

Antonia's Line

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry