Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
06
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
In Family I Trust

In Family I Trust

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antonia's Line

Antonia's Line

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry