Sort by

Logan has logged 43 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
Edit this entry  
21
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Edit this entry  
20
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
18
Evidence

Evidence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
Edit this entry  
16
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tau

Tau

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
12
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Yardie

Yardie

2018
×
Edit this entry  
11
Norman Norman

Norman Norman

2018
×
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Edit this entry  
08
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
01
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Edit this entry