Logan has logged 102 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Locating Silver Lake

Locating Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Songbird

Songbird

2018
×
Edit this entry  
29
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Fake Tattoos

Fake Tattoos

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Flower

Flower

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Beirut

Beirut

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solis

Solis

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Diving

Diving

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Parting Glass

The Parting Glass

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Luk'Luk'I

Luk'Luk'I

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Name Is Myeisha

My Name Is Myeisha

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Weightless

Weightless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
In Darkness

In Darkness

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Edit this entry