Logan has logged 72 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Captain EO

Captain EO

1986
×
Read the review Edit this entry  
25
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Vow

The Vow

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Heart is Deceitful Above All Things

The Heart is Deceitful Above All Things

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Some Girl(s)

Some Girl(s)

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Antigone

Antigone

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lorry

The Lorry

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Anon

Anon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Escape

The Escape

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Cured

The Cured

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★
Edit this entry  
12
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Stellar

Stellar

1993
×
Edit this entry