Sort by

Logan has logged 107 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Viceroy's House

Viceroy's House

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Tomato Red

Tomato Red

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nut Job 2: Nutty by Nature

The Nut Job 2: Nutty by Nature

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Hotel Salvation

Hotel Salvation

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★
Edit this entry  
26
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Icarus

Icarus

2017
×
★★
Edit this entry  
25
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Family Fang

The Family Fang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Napping Princess

Napping Princess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitching Tents

Pitching Tents

2017
×
★★
Edit this entry  
22
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
17
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Family Man

A Family Man

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Los

Los

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★★★
Edit this entry