Logan has logged 88 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
The Brothers Grimm

The Brothers Grimm

2005
×
★★
Edit this entry  
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Kumail Nanjiani: Beta Male

Kumail Nanjiani: Beta Male

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Risk

Risk

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
1 Mile To You

1 Mile To You

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stasis

Stasis

2017
×
Edit this entry  
26
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★
Edit this entry  
24
The Hippopotamus

The Hippopotamus

2017
×
Edit this entry  
24
Stockholm, My Love

Stockholm, My Love

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★
Edit this entry  
19
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bel Ami

Bel Ami

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
★★
Edit this entry  
14
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
14
Cars

Cars

2006
×
★★
Edit this entry  
14
The 9th Life of Louis Drax

The 9th Life of Louis Drax

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry