Arkham has logged 765 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
½
Edit this entry  
31
Till Death

Till Death

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Moon Knight

Moon Knight

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Primal Force

Primal Force

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Forsaken

The Forsaken

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Legend of Jack and Jill

The Legend of Jack and Jill

2021
×
Edit this entry  
29
The Asian Connection

The Asian Connection

2016
×
Edit this entry  
28
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sunshine Girl and The Hunt For Black Eyed Kids

Sunshine Girl and The Hunt For Black Eyed Kids

2012
×
½
Read prior review Edit this entry  
27
Inner Demons

Inner Demons

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
½
Edit this entry  
27
Trapped Alive

Trapped Alive

1988
×
Edit this entry  
27
The Time Guardian

The Time Guardian

1987
×
★½
Edit this entry  
26
Summoning Bloody Mary

Summoning Bloody Mary

2021
×
Edit this entry  
26
Christmas Ranch

Christmas Ranch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Green Snake

Green Snake

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★½
Edit this entry  
24
Rex: A Dinosaur's Story

Rex: A Dinosaur's Story

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Edit this entry  
23
Doctor Carver

Doctor Carver

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Watchers Reborn

Watchers Reborn

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death of a Soldier

Death of a Soldier

1986
×
Edit this entry  
21
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Full Eclipse

Full Eclipse

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus: The Devil Returns

Krampus: The Devil Returns

2016
×
★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Love

Dirty Love

2005
×
½
Edit this entry  
19
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Page 16

Page 16

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pin

Pin

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Dhoom 2

Dhoom 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Jitters

The Jitters

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Twisted

Twisted

1986
×
½
Edit this entry  
17
Demon Within

Demon Within

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
Dhoom

Dhoom

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Dark

The Dark

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jaws Ruin the Prom

Jaws Ruin the Prom

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Lurking Fear

Lurking Fear

1994
×
Edit this entry  
14
HorrorVision

HorrorVision

2001
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Automation

Automation

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry