• The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Chasing Einstein

  • Shazam!

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • World War Z

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • The Way Way Back

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Argo

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Adventures of Tintin

  • Moneyball

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★