Sort by

666 has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superheroes

Superheroes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
7 donne e un mistero

7 donne e un mistero

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Vacancy 2: The First Cut

Vacancy 2: The First Cut

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chi ha incastrato Babbo Natale?

Chi ha incastrato Babbo Natale?

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Holidays

Christmas Holidays

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shocker

Shocker

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
I fratelli De Filippo

I fratelli De Filippo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two

Two

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Mollo tutto e apro un chiringuito

Mollo tutto e apro un chiringuito

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Son of the South

Son of the South

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Secret Diary of an Exchange Student

The Secret Diary of an Exchange Student

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vacancy

Vacancy

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Les Carabiniers

Les Carabiniers

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry