Arild has logged 15 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
15
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Experiment

The Experiment

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry