• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The North Sea

    ★★★

  • Aksel

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Trip

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Clouds

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Peninsula

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Made in Senegal

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • MIGRANTS

  • The Tunnel

    ★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

    ★★★½

  • Bhoy

    ★★½

  • Fractured

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Raising Kratos

  • Brightburn

    ★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★