Sort by

ari has logged 45 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pistol

Pistol

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
They/Them

They/Them

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oasis Knebworth 1996

Oasis Knebworth 1996

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry