Ariel has logged 69 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rebel Hearts

Rebel Hearts

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Touch of the Master's Hand

The Touch of the Master's Hand

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Wanda

Wanda

1970
×
Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Desolation Wilderness

Desolation Wilderness

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Noah

Noah

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edtv

Edtv

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Identity

Identity

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
Read the review Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
Edit this entry  
17
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
About Schmidt

About Schmidt

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry