Sort by
  • The Devil All the Time

  • Hillary

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Float

    ½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Chasing Happiness

    ½

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

    ½

  • Paddleton

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ½

  • Luce

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★½

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ½

  • Maniac

    ★★★

  • Green Book

    ½

  • High Life

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★½

  • Ben Is Back

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★½

  • The Nun

  • Vox Lux

    ★★½