Sort by

ariana has logged 180 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fall

Fall

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Not A Minute To Lose

Not A Minute To Lose

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Frenemies

Frenemies

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry